Pravda " la verité"

Galéria

Michel je úspešný, šarmantný a sexi. A samozrejme, vždy o krok pred ostatnými. To, že už pol roka podvádza svoju manželku so ženou svojho najlepšieho priateľa, považuje za úplne normálnu a prirodzenú vec. Remeslo poloprávd, milosrdných lží a “zahmlievania” na všetky strany, ovláda priam majstrovsky. Je to totiž jeho povinnosť. Nemôže predsa pravdou ubližovať ľuďom, na ktorých mu záleží.

„Keby si ľudia jedného dňa prestali klamať, nezostal by na svete ani jediný pár pokope. Totálna globálna katastrofa. Znamenalo by to vlastne zánik našej civilizácie.“ To sú slová Michela, hlavného predstaviteľa brilantnej komédie Floriana Zellera, v podaní Divadla 13. Opona.

Či už s jeho slovami súhlasíte, alebo nie, musíte uznať, že niečo na tom bude… Obzvlášť potom, keď v takejto “životnej filozofii” nezostáva náš hrdina osamotený. Nič totiž nie je tak, ako sa na prvý pohľad zdá. Dva manželské páry, nevera a všade samá „pravda“.

„Lož je hriechom len vtedy, keď plodí zlo. Keď koná dobro, je veľkou cnosťou. Buďte teda cnostnejší než kedykoľvek predtým. Klamte ako diabli. Nie hanblivo, nie len výnimočne, ale naopak statočne a vždy! Klamte priatelia, ja vám to príležitostne vrátim.“ Voltaire

Obsadenie:

MICHEL – Marek Majeský

PAUL – Peter Sklár

LAURENCE – Soňa Norisová

ALICE – Helena Krajčiová

Dĺžka podujatia: 75 minút
Rok výroby: 2022
Dátum lokálnej premiéry: 23. október 2023

MsKS Trebišov uvádza

Kliknutím na dátum alebo čas zobrazíte podrobnosti predstavenia
Pondelok, 23. 10. o 19:00 Kúpiť
MSKS Trebišov
Názov: Pravda " la verité"
Cena: od 20,00 €
Miesto: MSKS Trebišov
M. R. Štefánika 862/204
075 01 Trebišov
Zobraziť na mape